Kurpie Białe i Zielone- wycieczka dydaktyczna

28 września wspólnie z klasami Ia i Ib z Legionowa wybraliśmy się na pierwszą wspólną wycieczkę w tym roku szkolnym. Dzięki Pani przewodnik dowiedzieliśmy się o życiu i kulturze Kurpiów. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć tradycyjne stroje i zwiedzić zagrodę kurpiowską. Spotkaliśmy się również z artystką ludową z Kadzidła, która nauczyła nas robić tradycyjne kwiaty z krepiny i zwierzątka z masy chlebowej- " Byśki". Gospodarze skansenu zaprosili nas również na ognisko i degustacje pieczonych ziemniaków i ciasta drożdżowego. A sami mogliśmy spróbować swoich sił w pieczeniu kiełbasek przy ognisku. Po takiej degustacji przyszła kolej na zabawy kurpiowskie i wybór Miss i Mistera Kurpiów:) Super się bawiliśmy:)                           

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress